X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

خرید ملک در ترکیه، شرایط اقامت و ویزا، زندگی در ترکیه

اطلاعات تولید و گردآوری شده در زمینه شرایط زندگی، اقامت، کار و یا خرید ملک در کشور ترکیه تا بلکه از این طریق کمک کوچکی به هموطنان باشه

وضعیت فعلی ترکیه


قبل از اینکه مطالب زیر را بخوانید و یا تصمیم به مهاجرت به ترکیه را بگیرید خواهشا توجه داشته باشید که خیلی خیلی خیلی افراد کلاهبردار و شیاد  هستند که بعضا خورشون کلا  کمتر از یک سال هستش که به ترکیه رفتن و خودشون رو وکیل، و فرد کاربلد و گرفتن ویزای ترکیه را بسیار سخت معرفی میکنند و از زبان بلد نبودن و نابلد بودنافراد نهایت سوء استفاده کرده ومبالغ هنگفتی را دریافت میکنند.

1_ دریافت ویزای یک ساله ترکیه با تمامی خرج ها اعم از وقت راندو، بیمه، پلیس، ورگی یا همان مالیات، و هزینه شرکت های در یافت ویزا نهایتا توی گران ترین حالت باید و بد ترین حالت نبایستی بیش از دوهزار لیر بشه باز هم توجه داشته باشید که این توی بدترین و گرانترین حالته کسی که بیشتر از این مبلغ رو خواست بیشتر جستجو کنید.

2_ یک روزه به ترکیه نرید و آپارتمان اجاره کنید و با یک شرکت جهت دریافت ویزا قرارداد ببندید توجه داشته باشید که شما بدون ویزا و با پاسپورت میتونید3 ماه بمونید حداقل برای دوهفته بصورت یک تورارزون قیمت بگیرید و توی اوندو هفته خیلی چیز ها یاد میگیرید قیمت های مختلفی بدست میارید و..

3_قبل از انجام هر اقدام بهتره توی گروه های تلگرامی افراد فارسی زبان و ایرانی که تویترکیه اقامت دارن ادد بشید و  از گفتگو هایی که توی اون گروه ها میشه شما خیلی چیز ها یاد خواهید گرفت.

4_بهتر برای اولین بار آپارتمان مبله اجاره کنید چون اگر ترکیه موندگار شدید که خوب اسباب اثاثیه میخرید تازه با تجربه و آگاهی بهتر و اگر نتونستید بمونید خدایی نکرده ضرر هنگفتی نکنید.

5_اگر قبل از رفتن به ترکیه در همین ایران به کلاس های آموزش زبان ترکی مراجعه کنید، برای مدتی فقط و فقط آهنگ های ترکی گوش کنید، و از طریق ماهواره اخبار ترکیه رو ببینید خیلی به نفع شماست یادتون باشه بیشترین ضرر هارو بخاطر بلد نبودن زبان خواهید کرد!!!


بعد از انقلاب کشور ترکیه که همسایه خوب ایران بوده و روابط دوستانه ای هم با کشور ما دارد مکان خوبی برای گردشگری ایرانیان و یکی از اولین انتخابات گردشگران ایرانی به شمار میآمده که همین مسئله باعث شد که خیل یاز ایرانیان برای زندگی داعمی نیز به فکر مهاجرت به این کشور بیفتند که معمولی ترین این مهاجرت ها به دوصورت اقامت از طریق ویزای بلند مدت توریستی یا ثبت شرکت در این کشور بوده است.

1_ ویزای توریستی یکساله یا دوساله:
برای دریافت ویزای یک یا دوساله ابتدا میتوانید به صورت یک تور یک هفته یا ده روزه به ترکیه سفر کنیدو در این مدت از طریق شرکت هایی که در این زمینه فعالیت دارند و تعداد آنها نیز اصلا کم نیست اقدام به اجاره یک ساله یک واحد آپارتمان بکنند بعد ا از آن به اداره مالیات یا همان vergi مراجعه و برگه مالیاتی دریافت بکنید که کار بسیار ساده ای بوده و نیاز به بلد بودن زبان و وکیل داشتن و از این حرفا نیست و یک ساعته انجام میشود بعد جاره نامه را نوتر یا همان محضر  به زبان خودمون برده و با مبلغ حدود 80 لیر اجاره نامه را مهر نوتر یا همان محضری میکنید و برای این کار نیاز به صاحب خانه نیست و آن هم یک ساعته انجام میشود. مرحله بعد بایستی خودتان را بیمه کنید و بسته به این که شما میخواهید ویزای توریستی یک ساله یا دوساله درخواست کنید بینه شماهم بایستی یک یا دویاله باشد. البته توجه داشته باشید که نیازی نیست به حتما بیمه گران قیمتی انتخاب کنید چون بیمه های ترکیه برای افراد خارجی صرفا بدرد همان گرفتن ویزا میخوره و چندان تسهیلات قابل توجهی ندارند و با هم زیاد تفاوت نمیکنند.و همچنین برای گرفتن ویزا افراد بالای 65 ساله و زیر 18 سال نیازی به بیمه ندارند.
بعد از این کارها باید درخواست ویزای خود را در سایت اداره پلیس ثبت کنید و بقولی برگه راندوو بگیرید که این آخرین مرحله کار شماست و باید در وقت  ساعت معین شده در برگه راندوو خود مدارک خود را اعم از کپی پاسپورت، کپی صفحه ای از پاسپورت که مهر ورود به ترکیه خورده، اجاره نامه مهر نوتر خورده و کپی آن، برگه های بیمه، اگرخانواده هستید برگه ترجمه شده قواله ازدواج، کپی شناسنامه فقط فرزند ترجمه شده و مهر سفارت ایران خورده باشد،
یک مرور خلاصه مراحل دریافت ویزای توریستی
1_اجاره آپارتمان و نوتر کردن اجاره نامه
2_ گرفتن برگه ورگی یا همان مالیات
3_تهیه کپی پاسپورت و صفحه مهر ورود به ترکیه
4_ترجمه قواله ازدواج و شناسنامه فرزندان و مهر سفارت
6_بیمه هزینه بیمه یکساله برای هرشخص نسبت به سن متفاوت است معمولا ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ لیر هزینه دارد
5_گرفتن وقت اراده پلیس یا همان وقت راند
http://yabancilar.iem.gov.tr/randevu.html
6_ حضورسروقت در اداره پلیس
روز راندو وقت پذیرش
سرساعت به اداره امنیتی که وقت گرفته اید به قسمت یابانجی  اداره یا دفتر امور اتباع خارجی – صدور ویزا برای خارج مراجعه میکنید و با ارایه مدارک تشکیل پرونده میدهیدهزینه هایی که در اداره امنیت باید پرداخت کنید ( هزینه ویزا و اقامت تزکرسی و کارت ) حدود ۵۵۰ لیر برای هرنفر میباشد
بعد از اتمام کار کارت شما به آدرس منزل شما ارسال میگردد که در آن روز حضور شما الزامی است به همین سادگی...


تاریخ ارسال: یکشنبه 3 دی 1396 ساعت 17:08 | نویسنده: fard | چاپ مطلب
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.