X
تبلیغات
زولا

خرید ملک در ترکیه، شرایط اقامت و ویزا، زندگی در ترکیه

اطلاعات تولید و گردآوری شده در زمینه شرایط زندگی، اقامت، کار و یا خرید ملک در کشور ترکیه تا بلکه از این طریق کمک کوچکی به هموطنان باشه

اردوغان: ائتلاف آمریکایی از داعش حمایت می‌کند

به نقل از المیادین، «رجب طیب اردوغان» رئیس ‌جمهور ترکیه در سخنان تازه خود، اعلام کرد شواهدی در دست دارد که نشان می دهد ائتلاف تحت رهبری آمریکا در سوریه از گروه های تروریستی حمایت می کند. 

 براساس این گزارش، اردوغان موضع قدیمی مخالفان منطقه ‌ای و فرامنطقه ‌ای آمریکا را اتخاذ کرد و گفت: مدارکی دارم که نشان می ‌دهد ائتلاف تحت رهبری آمریکا به گروه‌های تروریستی در سوریه از جمله داعش و شبه ‌نظامیان کُرد، کمک می ‌کند.


رئیس‌جمهور ترکیه همچنین ائتلاف تحت رهبری آمریکا را به زیر پا گذاشتن وعده‌های خود در مبارزه با تروریسم در خاورمیانه متهم کرد.


اردوغان که در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با "الفا کوندی" رئیس جمهور گینه صحبت می‌کرد، گفت: ما توانستیم که گروه تروریستی داعش را از شهر جرابلس بیرون برانیم و هم اکنون آنها را در شهر الباب محاصره کرده‌ایم.


وی اضافه کرد: به عملیات سپر فرات تا پایان آن ادامه می‌دهیم و کشورهای ائتلاف به رهبری آمریکا به تعهدات خود در قبال حمایت از عملیات در شمال سوریه عمل نکرده‌اند.


رئیس جمهور ترکیه گفت: در گذشته برخی از کشورها به ما اتهام می‌زدند که از گروه تروریستی داعش حمایت می‌کنیم اما امروز این کشورها پنهان شده یا اینکه از گروه‌های تروریستی دیگر حمایت می ‌کنند.


وی اضافه کرد: خواستار ایجاد منطقه‌ ای امن در شمال سوریه هستیم تا مردم در آنجا زندگی کرده و از مرزهای خود حمایت کنیم و اگر این اقدام را انجام ندهیم خمپاره‌ها بر شهرها و شهروندان ما همچنان فرو خواهد آمد.


اردوغان گفت: نیروهای مسلح ترکیه با نیروهای ارتش آزاد سوریه برای پاکسازی منطقه الباب از گروه تروریستی داعش همکاری می ‌کنند.


وی به مذاکرات شهر آستانه درباره سوریه نیز اشاره کرد و گفت: این مذاکرات در صورتی که کشورهای منطقه نیز بدان دعوت شوند مهم خواهد بود اما مشارکت گروه‌های تروریستی در این نشست را رد می ‌کنیم.


اردوغان اضافه کرد: با مشارکت مخالفان میانه رو، ایران، روسیه به همراه عربستان و قطر به دلیل نیت‌های درست آنها درباره حل موضوع سوریه موافق هستیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران

تاریخ ارسال: سه‌شنبه 7 دی 1395 ساعت 19:10 | نویسنده: fard | چاپ مطلب
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.