X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

خرید ملک در ترکیه، شرایط اقامت و ویزا، زندگی در ترکیه

اطلاعات تولید و گردآوری شده در زمینه شرایط زندگی، اقامت، کار و یا خرید ملک در کشور ترکیه تا بلکه از این طریق کمک کوچکی به هموطنان باشه

اردوغان: شواهدی دارم که آمریکایی‌ها به داعش کمک می‌کنند

دولت بهار: رئیس‌جمهور ترکیه می‌گوید مدارکی دارد که نشان می‌دهد ائتلاف تحت رهبری آمریکا در سوریه به گروه‌های تروریستی و به خصوص داعش، کمک می‌کند.به گزارش دولت بهار به نقل از فارس، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه در سخنان تازه خود، مواضعی جدید گرفته و متحدان سابق خود در ائتلاف به اصطلاح ضدداعش را به کمک به داعش متهم کرد. 

 آنطور که شبکه خبری العربیه گزارش داده، اردوغان موضع قدیمی مخالفان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای آمریکا را اتخاذ کرده و گفته: «مدارکی دارم که نشان می‌دهد ائتلاف تحت رهبری آمریکا به گروه‌های تروریستی در سوریه از جمله داعش و شبه‌نظامیان کُرد، کمک می‌کند.


اردوغان در این خصوص گفت: «آنها قبلاً ما را به حمایت از داعش متهم می‌کردند ولی حالا خود به گروه‌های تروریستی از جمله داعش، یگان‌های مدافع خلق و حزب اتحاد دموکراتیک کمک می‌کنند. مسئله خیلی روشن است. ما مدارک اثبات‌شده با تصویر، عکس و فیلم داریم.»


رئیس‌جمهور ترکیه همچنین ائتلاف تحت رهبری آمریکا را به زیر پا گذاشتن وعده‌های خود در مبارزه با تروریسم در خاورمیانه متهم کرد.


اردوغان پیش از این متحد پر و پا قرص آمریکا در مخالفت با دولت قانونی سوریه بود؛ بعد از کودتای نافرجام تابستان که گفته می‌شود کار طرفداران مخالف آمریکانشین اردوغان یعنی «فتح‌الله گولن» است، مواضع رئیس‌جمهور ترکیه ظاهراً تغییر کرد.


اردوغان ابتدا تلفنی از خانواده خلبان سوخو-24 روسیه که با آتش اف-16 ترکیه کشته شده بود معذرت‌خواهی کرد و بعد از آن هم با هیئتی سیاسی-اقتصادی، راهی مسکو شد و از لزوم ترمیم و تقویت روابط سخن گفت.


رئیس‌جمهور ترکیه البته هنوز متحد ثروتمند خود یعنی عربستان را فراموش نکرده و در ادامه سخنان ظاهراً ضدآمریکایی امشب خود گفته که «باید عربستان و قطر هم در کنار روسیه، ایران و معارضان میانه‌روی سوری در مذاکرات صلح سوریه شرکت داشته باشند.

تاریخ ارسال: سه‌شنبه 7 دی 1395 ساعت 19:02 | نویسنده: fard | چاپ مطلب
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.